Во Латвија е најпрофитабилно да се изнајмува недвижен имот, приносот е 8,06, а во Македонија 6 отсто

Латвија, Ирска и Италија се на врвот на листата на земји со многу високи просечни приноси за изнајмување во Европа, покажуваат податоците од Глобалниот водич ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Податоците за потеклото на речиси три четвртини од донациите за политичките партии во Европската унија не се достапни за пошироката јавност, додека само седум ...
| | веќе видена | слични

Една четвртина од сите приватни пари донирани на политичките партии во ЕУ се наменети за екстремно десничарски, екстремно левичарски и популистички движења, ...
| | веќе видена | слични

Малага, град на југот на Шпанија, е прогласен за најсончев во Европа. Користејќи ги податоците од 2009 до 2024 година од World Weather Online, онлајн ...
| | веќе видена | слични

„Колку заработуваат пратениците? - често ги прашуваат луѓето кои седат во канцеларија и работат од девет до пет на компјутер. За разлика од нив - пратениците ...
| | веќе видена | слични

Илјада евра дневно е приходот на Претседателот на Европската комисија! Во една од европските земји, парламентарците заработуваат 9 пати повеќе од државната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните на земјите од Европската унија од 6 до 9 јули излегуваат на гласање за да изберат претставници во Европскиот парламент, но според изборните правила ...
| | веќе видена | слични

Халкидики се наметнува како една од најпопуларните дестинации во Грција и за туристите и за странските купувачи. Земјите со најмногу пребарувања за куќи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 295 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 233 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Латвија е најпрофитабилно да се изнајмува недвижен имот, приносот е 8,06, а во Македонија 6 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: