Египет се закани: Ќе се повлечеме од посредувањето меѓу Израел и Хамас

5 копии

Израелската Партија за национално единство, предводена од министерот во воениот кабинет, Бени Ганц, поднесе предлог-закон за распуштање на израелскиот ...
| | веќе видена | слични

Овој предлог следи по ултиматумот на Ганц, кој бара од Нетанјаху до 8 јуни да се согласи со планот за повоено управување со Газа.Тој се закани дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Центристичката партија на Венјамин Бени Ганц, министерот во воениот владин кабинет на Израел, предложи нацрт-закон за распуштање на парламентот во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични

Израелските медиуми очекуваат Бени Ганц, член на воениот кабинет на Израел, да се повлече од владата на Нетанјаху за неколку дена, објави израелскиот Канал 12. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудијците го обвинуваат Израел за „континуирани геноцидни масакри“. Алжир со нацрт-предлог до Советот за безбедност на ООН за ставање крај на убиствата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека најмалку 46 Палестинци се убиени во изминатите 24 часа, како и дека бројот на жртвите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелски висок функционер изјави дека воениот кабинет се очекува да се состане денеска за да разговара за договорот за ослободување на заложниците, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египет се закани: Ќе се повлечеме од посредувањето меѓу Израел и Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: