ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА лизгаат надолу, повлечени од послабата побарувачка


Време зa читање: 3 минути Цените на суровата нафта се намалија за речиси еден процент во средата, на 22 мај, повлекувајќи се трет ден по ред поради очекувањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Цените на нафтата се задржаа над нивото од 83 долари за барел на меѓународните пазари во вторникот, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од знаците на силна ...
| | веќе видена | слични

Банките од еврозоната мора да го прилагодат начинот на кој управуваат со ризикот бидејќи се соочуваат со предизвици од крајот на ултра ниските каматни стапки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА лизгаат надолу, повлечени од послабата побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: