ТАРАВАРИ НЕОДЛУЧЕН: Се мисли дали да биде Министер за здравство

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
| | веќе видена | слични

„Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата градоначалник бидејќи ВМРО-ДПМНЕ им вети законски измени. Со тоа, за неколку дена, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат ...
| | веќе видена | слични

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари рече дека ако треба да се оди на предвремени избори избори за градоначалник нема да ја прифати министерката ...
| | веќе видена | слични

 Рокот од десет дена за негово доделување откако се конституираше Собранието, истекува во петок на 7-ми јуни. Формирање на демократската, стабилна и силна ...
| | веќе видена | слични

Не е воопшто скандалозно. Законот за двојазичност го донесе владата на СДСМ и тој закон е новата реалност. Не мислам дека коалицијата ВЛЕН сака да испрати ...
| | веќе видена | слични

Тече рокот од 10 дена за новиот собраниски спикер Африм Гаши да ја извести претседателката Гордана Сиљановска-Давкова за новото парламентарно мнозинство, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ НЕОДЛУЧЕН: Се мисли дали да биде Министер за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: