ТАРАВАРИ НЕОДЛУЧЕН: Се мисли дали да биде Министер за здравство

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
| | веќе видена | слични

„Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата градоначалник бидејќи ВМРО-ДПМНЕ им вети законски измени. Со тоа, за неколку дена, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат ...
| | веќе видена | слични

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари рече дека ако треба да се оди на предвремени избори избори за градоначалник нема да ја прифати министерката ...
| | веќе видена | слични

 Рокот од десет дена за негово доделување откако се конституираше Собранието, истекува во петок на 7-ми јуни. Формирање на демократската, стабилна и силна ...
| | веќе видена | слични

Не е воопшто скандалозно. Законот за двојазичност го донесе владата на СДСМ и тој закон е новата реалност. Не мислам дека коалицијата ВЛЕН сака да испрати ...
| | веќе видена | слични

Тече рокот од 10 дена за новиот собраниски спикер Африм Гаши да ја извести претседателката Гордана Сиљановска-Давкова за новото парламентарно мнозинство, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ НЕОДЛУЧЕН: Се мисли дали да биде Министер за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: