Гасперини: На неверојатен начин се запишавме во историјата

Тренерот на Рома, Даниеле Де Роси истакна дека не ја гледа Аталанта како виновна што неговиот тим следната сезона нема да игра во Лигата на шампионите. Тимот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Торино не можеше да му се спротивстави на актуелниот освојувач на Лига Европа и си заминува од гостувањето кај Аталанта со убедлив пораз (3:0), додека Наполи ...
| | веќе видена | слични

Доколку Аталанта останеше на петтото место, тогаш Италија ќе имаше шест претставници во Лигата на шампионите, но тимот од Бергамо денеска славеше против Торино ...
| | веќе видена | слични

Џанпјеро Гасперини оствари извонреден успех со Аталнта сезонава со која успеа да ја освои Лигата на Европа, а по финалето во Даблин зборуваше дека неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 362 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гасперини: На неверојатен начин се запишавме во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: