Раиси ќе биде погребан во родниот град Машхад

4 копии

Во Иран денеска почнува петдневниот рок за кандидатура за предвремени претседателски избори, кои се одржуваат по загинувањето на Ебрахим Раиси во хеликоптерска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раиси, тврдокорен кој се смета за потенцијален наследник на врховниот водач, ајатолахот Али Хамнеи, загина во несреќа во која неговиот хеликоптер се урна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Иран започна петдневен период за регистрација во четвртокот за кандидатите кои сакаат да се кандидираат на претседателските избори на 28 јуни за да го заменат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот ирански денеска за првпат се состана во Техеран, неколку дена по смртоносната хеликоптерска несреќа во која загинаа претседателот и министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран ги зголеми своите залихи на збогатен ураниум речиси до ниво кое е доволно за производство на нуклеарно оружје, се наведува во доверливиот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот, Иран сега поседува 142,1 килограми ураниум збогатен до 60 отсто, што е за 20,6 килограми повеќе во однос на податоците од последниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливен кажа дека договорот со Украина за борбено дејствување на Русија се протега секаде каде руските ...
сите 273 | | | веќе видена

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 315 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 244 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 279 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон за „горливите прашања во регионот“, политичките ...
сите 34 | | | веќе видена

Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Неидентификувана жена е пронајдена во четвртокот попладне на плажата Полихроно во општина Касандра, Халкидики. Жената била пронајдена без свест, и за кратко ...
сите 44 | | | веќе видена

Популистичката партија Акција на незадоволните граѓани (АНО) на поранешниот чешки премиер Андреј Бабиш денеска соопшти дека решила да ги напушти Алијансата на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раиси ќе биде погребан во родниот град Машхад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: