Значителен пад на продажбата на пестициди во ЕУ

Турција ја престигна Германија и стана најголемиот европски производител на енергија на јаглен во првите четири месеци од 2024 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични

Додека побарувачката за програмери и ИТ специјалисти е огромна, што предизвикува главоболки за многу странски компании, Грција сè уште не вработува многу ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за природен гас во ЕУ е намалена и во 2023 година, се лизна на најниско ниво во последните 15 години, а Хрватска е сместена во мала група земји ...
| | веќе видена | слични

По огромниот пад на домашното производството на електрична енергија од термоцентралите во нашата земја минатата година прв пат има пресврт. Бројките покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 273 | | | веќе видена

Осум пожари на отворено и неколку помали интервенции се регистрирани во последното деноноќие. Активен е се уште пожарот во реонот кај кичевското село Цер, кој ...
сите 188 | | | веќе видена

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 19 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, координаторото на пратеничката група на СДСМ, на почетокот од денешната седница за изгласување на новата Влада предводена од мандатарот ...
сите 119 | | | веќе видена

Змиите зачестено излегуваат поради високите температури, поради што почесто се забележуваат од граѓаните. Експертите велат дека не е зголемен бројот на змии во ...
сите 52 | | | веќе видена

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
сите 96 | | | веќе видена

На 21.06.2024 во 08.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Значителен пад на продажбата на пестициди во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: