НЕ САКААТ ДА СЕ ПОМИРАТ ДЕКА ИЗГУБИЈА ЕДЕН ПРАТЕНИК: Адеми вели дека не го признаваат резултатот


Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За пратеничките мандати на политичките партии кои ги освоија на парламентарните избори, но и на прегласувањето, нема да има промена. Управниот суд ја одби ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овластениот претставник на Европски фронт, адвокат Ана Жаревска од канцеларијата на адвокат Мефаил Арслани, истакна дека приговорот се однесува на повреди на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 216 | | | веќе видена

Веќе петти ден е актиевн пожарот кај местото викано Рамнин, во атарот на селото Цер (Општина Кичево), каде на почетокот гореше нискостеблеста деградирана шума, ...
сите 147 | | | веќе видена

Потпретседателот на Собранието на Косово и Член на Претседателството на опозициската Демократска партија на Косово (ПДК), Енвер Хоџај, во врска со ситуацијата ...
сите 98 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 311 | | | веќе видена

Компанијата СЕБ Глобал Платформ Скопје, денеска, ја промовираше првата Регионална Берза за поддршка на малите и средните претпријатија во Македонија. Идејниот ...
сите 40 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ САКААТ ДА СЕ ПОМИРАТ ДЕКА ИЗГУБИЈА ЕДЕН ПРАТЕНИК: Адеми вели дека не го признаваат резултатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: