„Мицотакис со збунувачка порака дали е „ЗА„ ИЛИ „ПРОТИВ“ ПРЕСПАНСКИ“

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ако Владата и премиерот сметаат дека Договорот од Преспа е штетен, нека оди кај ВМРО да се договорат за корисен договор, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на грчката опозициска партија, СИРИЗА, Стефанос Каселакис повторно говорел за односите со С.Македонија и тековните предизвици околу Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис вчера упати порака до Македонија и Албанија дека треба да знаат дека постојат правила во однос на нивниот европски пат, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Проценките дека сепак нема да биде потребно да се активира членот од Договорот од Преспа за решавање спорови, но и ставот дека прашањето не е билатерално, туку ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска повтори дека таа ќе го почитува Преспанскиот договор, но ќе го задржи правото некогаш да ја употребува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мицотакис со збунувачка порака дали е „ЗА„ ИЛИ „ПРОТИВ“ ПРЕСПАНСКИ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: