Максим Димитриевски: Вода има, но треба да се преврива


Дел од советниците во Советот на Општина Куманово не се задоволни како Општинскиот штаб за заштита и спасување ја менаџираше 8-дневната криза со ...
| | веќе видена | слични

Последните интензивни врнежи од дожд ја наполнија браната „Кнежево“, срцето на хидросистемот „Злетовица“, од каде со вода за пиење се снабдуваат општините ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

По извршениот инспекциски контролен надзор и по добиените резултати од ЦЈЗ – Куманово од испитаните примероци на вода, последователно од 25.05.2024, 26.05.2024 ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство во текот на утрешниот ден треба да достави информација за безбедноста на водата за Куманово, соопштија денеска од Јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим Димитриевски: Вода има, но треба да се преврива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: