Ерван Фуере: Критиките кон новиот претседател ги истакнуваат двојните стандарди на ЕУ за Северна Македонија


Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
| | веќе видена | слични

Вистински лидери се оние што имаат јасна визија кога станува збор за интересите на државата, кои ќе ги имаат предвид сите позитивни, но и негативни последици ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, во нашата земја се одржа настан на кој граѓаните избираа кој во иднина ќе ја води нашата земја. На тој настан победи партијата во опозиција и ја ...
| | веќе видена | слични

Африм Гаши, поранешниот лидер на Алтернатива, за претседател на македонското Собрание беше избран со 76 гласа „за“ и 6 „против“. Иако прво на албански, па ...
| | веќе видена | слични

Бурна конститутивна седница во Собранието, на која Африм Гаши од ВЛЕН стана нов претседател на Парламентот. Беа испратени повеќе критики од Левица за изборот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вторник на 18 јуни до Собранието ќе биде доставен официјалниот список на членовите на новата влада, а во недела на 16 јуни ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи седници на ...
сите 569 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 277 | | | веќе видена

Арбер Адеми од ДУИ вчера изјави дека најважно е да се ужива поддршката од граѓаните и да се има легитимитет, даден од нив, а не како, што рече „како губитник и ...
сите 32 | | | веќе видена

Австриската Влада денеска соопшти дека парламентарните избори во таа земја ќе се одржат на 29 септември. Ова доаѓа по тесната победа на екстремно десничарската ...
сите 259 | | | веќе видена

ЕВН Македонија и Електродистрибуција учествуваа на седмиот енергетски форум МЕФ. Брз одговор на енергетската транзиција беше главната порака од сите учесници. ...
сите 68 | | | веќе видена

Ова претставува проширување на областа каде што се изведуваат вежби на речиси целата руска европска граница, која се протега од Арктичкиот Океан до Црното ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерван Фуере: Критиките кон новиот претседател ги истакнуваат двојните стандарди на ЕУ за Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: