Туристичка промоција на АППТ во Берлин со вмрежување на македонски и германски туроператори

На инијацитива на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, a во рамките на Меморандумот за соработка потпишан од страна на АППТ и „ASR“- Алијанса на ...
| | веќе видена | слични

Вкупната вредност на извезените македонски производи во Хрватска изнесува 127 илјади евра на годишно ниво, и е дури 10 пати помал од хрватскиот чија вредност ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на 3ти Јуни, Светскиот ден на велосипедот #WorldBicycleDay, со големо задоволство потсетуваме на развојот на Крушево како дестинација за планински ...
| | веќе видена | слични

Македонија полека го добива своето место меѓу најпопуларните кампинг дестинации, а три кампа лоцирани во Струга на Охридското Езеро, се оценети со највисоки ...
| | веќе видена | слични

Третата секција посветена на туризмот, беше отворена од проф. д-р Сашо Коруновски кој се задржа на новите технологии кои им овозможуваат на туристите подлабоко ...
| | веќе видена | слични

Пристигнаа првите чартери од Полска, Србија и Холандија , а почнаа да доаѓаат и гостите од Турција. Почетокот на сезоната е ветувачки и се совпаѓа со ...
| | веќе видена | слични

 Секторот кој треба да биде лидер и двигател на домашната економија, продолжува да се запоставува. Експертите велат дека недостИГА стратешки и системски ...
| | веќе видена | слични

Втората секција посветена на културата и културното наследство, беше отворена од проф.д-р Владимир Јаневски од Музичка академија при УГД, кој се задржа на ...
| | веќе видена | слични

Со цел вмрежување и соработка со македонски и германски туроператори во македонската амбасада во Берлин се одржа промотивен настан на иницијатива на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичка промоција на АППТ во Берлин со вмрежување на македонски и германски туроператори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: