Денеска сонце, НО НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ, ЕВЕ КАКОВ ВИКЕНД НЕ ЧЕКА

9 копии
2 копии

За време на овој период во најтоплите централни и југоисточни предели можно е локално температурите да надминат и 35 степени. Од друга страна пак, ќе бидеме ...
| | веќе видена | слични

Врнежи и град денеска зафатија многу делови на Србија, а невремето најмногу ги изненади возачите! С ообраќајот е забавен, а возењето отежнато, иако ...
| | веќе видена | слични

Србија попладнево ја погоди силно невреме кое предизвика застој во сообраќајот и метеж во повеќе региони. Поројни врнежи од дожд и од град забележани се во ...
| | веќе видена | слични

Периодот на локална попладневна нестабилност, проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер, како и со услови за локално посилно невреме во Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска сонце, НО НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ, ЕВЕ КАКОВ ВИКЕНД НЕ ЧЕКА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: