Признавањето на палестинската држава нема да го приближи регионот до решение, смета Вашингтон

Седуммесечната војна меѓу Израел и Хамас во Појасот Газа, предизвикана од терористички напад на израелска територија на 7 октомври, ги обнови повиците за ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада го усвои предлогот за признавање на државата Палестина и го испрати до Парламентот на конечно одобрување, изјави денеска по седницата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Израел, Израел Кац рече дека одлуката, на Словенија за признавање на независна палестинска држава која ќе оди на одобрување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за надворешни работи денеска изјави дека „се надева“ оти Парламентот на Словенија ќе ја „отфрли“ денешната препорака на Владата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Словенечката влада во четвртокот објави дека се приклучува на малиот број европски земји кои ја признаваат палестинската државност. Премиерот Роберт Голоб ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oткако предлогот за признавање на Палестина беше одобрен од Владата на Словенија, по што процедурата продолжува во Собранието, реагираше министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува собранието да гласа за предлогот следната недела, со што би се комплетирал процесот на признавање на државата Палестина од Словенија, пренесе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Признавањето на палестинската држава нема да го приближи регионот до решение, смета Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: