И ЗНАМ ОД НОВАТА ВЛАДА предводена од ВМРО-ДПМНЕ, најавува Милошоски

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 рече дека со ВМРО–ДПМНЕ за идната влада се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првиот момент, кога ќе сметаме дека нашиот збор не се почитува, нема да бидеме составен дел од Владата, порачал синоќа претседателот на ЗНАМ, Максим ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 рече дека со ВМРО – ДПМНЕ за идната влада ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ќе бидеме коалициски партнер кој нема да биде „привезок“ во коалиција, туку ќе градиме партнерски односи со нашите идни коалициски партнери. Во првиот момент, ...
| | веќе видена | слични

Целта на „ЗНАМ“ е да се направи пресек и ревизија на сите случаи на обесправените граѓани и да се деполитизира тој сегмент во општеството неопходен за владеење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена

Неидентификувана жена е пронајдена во четвртокот попладне на плажата Полихроно во општина Касандра, Халкидики. Жената била пронајдена без свест, и за кратко ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ЗНАМ ОД НОВАТА ВЛАДА предводена од ВМРО-ДПМНЕ, најавува Милошоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: