ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Најголемите остварени добивки во Тетово се од продажба и издавање на недвижнини


Арбериа-Десигн,компанијата на Хасим Хамзаи која е во бизнисот со учебници, печатење книги, канцелариски материјал, печатарски услуги, светлечки реклами и ...
| | веќе видена | слични

АС Сењак, фирмата на Салаудин Арифи, познат уште и како сват на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е компанијата со најголема добивка за 2023 во Кичево. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија освен од бакар, олово, цинк и мермер, добро се заработува и од каменоломите и од дробењето на градежен камен. Тоа го покажува анализата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никоуполос од Битола, една од неколкуте фирми за која беше обелоденето дека добиле тендер од АД ЕСМ за увоз на јаглен за потребите на РЕК Битола, е најуспешна ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се спомене ИТ-секторот обично првата асоцијација се странски компани кои тука собираат висококвалификуван кадар кој, пак, ја има привилегијата да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Анализа: Како работела македонската ИТ индустрија во 2023 година Кога ќе се спомене ИТ-секторот обично првата асоцијација се странски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Крилото на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците, одржа состанок на кој се разговараше за изборот на кадрите за идната Влада и едногласно ги избра ...
сите 246 | | | веќе видена

Ме прашувате што се случува, ви велам не може да продолжиме вака. Премиерот на Северна Македонија, ако од моментот кога ќе ја презеде должноста, инсистира на ...
сите 216 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и Виетнам, Владимир Путин и То Лам денеска во Ханој усвоија изјава за натамошно продлабочување на сеопфатното стратешко партнерство на ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ, денеска изјави дека дијалогот меѓу Белград и Приштина е „во кома“ и дека нема врска со пратеникот на ЕУ ...
сите 92 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР ИСТРАЖУВА: Најголемите остварени добивки во Тетово се од продажба и издавање на недвижнини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: