„ВО ЕДНО САГЛАМ ЗДРАВСТВО НЕМА МЕСТО ЗА ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, ТРЕБА ДА ПАДНЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО“: Димитров предлага поништување на партиските вработувања

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Илир Демири, денеска на прес-конференција рече дека не гледа причина да ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Илир Демири, и денес повтори дека не планира да ја разреши организациската директорка на Клиниката за Токсикологија, Бесија Иљази, по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зошто да ја разрешам, кажа министерот за здравство, Илир Демири на новинарско прашање зошто не е разрешена организациската директорка на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Министерството за здравство во техничката влада Илир Демири вели дека не ја разрешил организационата директорка на Клиниката за токсикологија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Илир Демири откако доби новинарско прашање зошто не ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Илир Демири, изјави дека нема намера да ја разреши директорката на Клиниката за Токсикологија, Бесија Иљази, и покрај скандалите од ...
| | веќе видена | слични

Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската ...
| | веќе видена | слични

Каде бевте со години да прашувате за разни други теми, сте се фатиле за Бесија Иљази, рече денеска на прес-конференција министерот за здравство Илир Демири за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија гледа итна потреба од безбедносни разговори со Соединетите Американски Држави, но тие мора да бидат сеопфатни и да го вклучуваат прашањето за Украина, ...
сите 273 | | | веќе видена

Осум пожари на отворено и неколку помали интервенции се регистрирани во последното деноноќие. Активен е се уште пожарот во реонот кај кичевското село Цер, кој ...
сите 188 | | | веќе видена

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 19 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
сите 120 | | | веќе видена

Змиите зачестено излегуваат поради високите температури, поради што почесто се забележуваат од граѓаните. Експертите велат дека не е зголемен бројот на змии во ...
сите 52 | | | веќе видена

Германската екстремно десничарска партија Алтернатива за Германија (АФД) соопшти дека се откажала од идејата да бара повторно членство во групацијата Идентитет ...
сите 96 | | | веќе видена

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и идентитетот на младата битолчанка која з агина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ВО ЕДНО САГЛАМ ЗДРАВСТВО НЕМА МЕСТО ЗА ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, ТРЕБА ДА ПАДНЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО“: Димитров предлага поништување на партиските вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: