Објавена е снимка на киднапираните Израелки- семејствата бараат од Нетанјаху да ги ослободи


На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
| | веќе видена | слични

Центристичката партија на Венјамин Бени Ганц, министерот во воениот владин кабинет на Израел, предложи нацрт-закон за распуштање на парламентот во четвртокот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жители на Рафа известија за интензивно артилериско гранатирање и пукање во далечниот јужен град на Газа, откако Израел соопшти дека зазел стратешки коридор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изјавата во триминутното видео, за кое израелските медиуми велат дека ја диктирале киднаперите, се алудира на одлуката на Израел да ја забрани катарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на израелскиот Совет за национална безбедност и советник на премиерот Бенјамин Нетанјаху, Чахи Ханегби денеска изјави дека земјата очекува „уште седум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Израелската Партија за национално единство, предводена од министерот во воениот кабинет, Бени Ганц, поднесе предлог-закон за распуштање на израелскиот ...
| | веќе видена | слични

Израелските сили рано утринава убиле најмалку дванаесет Палестинци во воздушен напад врз Рафа, град на самиот југ од Појасот Газа, објавија палестинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелската армија денеска соопшти дека, во близина на градот Наблус на Западниот Брег, двајца војници загинале кога на нив налетал автомобил и ги удрил. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Групата Зелени-Европска слобода алијанса (Зелени/ЕФА) во Европскиот парламент отворено пројави амбиции да стане дел од парламентарното мнозинство кое се ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена е снимка на киднапираните Израелки- семејствата бараат од Нетанјаху да ги ослободи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: