Дипломатски скандал: Египетски разузнувачи подметнале сменет договор за прекин на огнот


Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изјавата во триминутното видео, за кое израелските медиуми велат дека ја диктирале киднаперите, се алудира на одлуката на Израел да ја забрани катарската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската Партија за национално единство, предводена од министерот во воениот кабинет, Бени Ганц, поднесе предлог-закон за распуштање на израелскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг во четвртокот вети помош за Појасот Газа и се заложи за мировна конференција на состанокот со највисоките претставници на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната заедница повикува на прекин на огнот на Блискиот Исток додека израелската офанзива се интензивира. Од самитот на лидери на арапските држави што ...
| | веќе видена | слични

Израелските медиуми очекуваат Бени Ганц, член на воениот кабинет на Израел, да се повлече од владата на Нетанјаху за неколку дена, објави израелскиот Канал 12. ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џинпинг вети поголема хуманитарна помош за Појасот Газа и ги повтори повиците за формирање независна палестинска држава на самитот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 466 | | | веќе видена

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Посредниците Катар и Египет соопштија дека Хамас вчера одговорил на трифазниот план за примирје, без да откријат повеќе. Планот беше претставен од ...
сите 397 | | | веќе видена

Договорите треба да се почитуваат, но тие се двострани, треба да се почитуваат од двете страни. Нашата Влада ќе изготви документ во кој ќе се наведе што не се ...
сите 143 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатски скандал: Египетски разузнувачи подметнале сменет договор за прекин на огнот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: