ПЛАТИ ВО МАКЕДОНИЈА: Кои три професии носат најмногу пари?

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2024 година живородени се 3.632 деца и во споредба со истиот период од претходната ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. мај 2024 (ИНПРЕС) – И оваа година Охрид ја започна со негативен природен прираст. Според податоците на Државниот завод за статистика во месеците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупните тековни трошоци за здравството во 2022 година изнесуваат 60.567 милиони денари и бележат опаѓање од 1,4 отсто во однос на 2021 година, кога изнесувале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 200.000 луѓе добиле германско државјанство лани, oбјави Сојузниот завод за статистика. Тоа е зголемување за 31.000 во однос на 2022 година, односно 19 ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, најголемо опаѓање во однос на претходната година од 44,9 отсто има кај превентивна здравствена заштита, кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија доживеа уште едно големо зголемување на бројот на лица кои добиле германско државјанство минатата година, откако голем број имигранти од Сирија ...
| | веќе видена | слични

Турција ја престигна Германија и стана најголемиот европски производител на енергија на јаглен во првите четири месеци од 2024 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични

Додека побарувачката за програмери и ИТ специјалисти е огромна, што предизвикува главоболки за многу странски компании, Грција сè уште не вработува многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 325 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 321 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и ...
сите 303 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 387 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер задолжен за евроинтеграции, Бесник Бислими изјави дека Косово цели кон членство во Обединетите нации, Европска Унија, Советот на Европа ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЛАТИ ВО МАКЕДОНИЈА: Кои три професии носат најмногу пари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: