ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ ПАЗАРИ ПОД ПРИТИСОК поради послабата побарувачка


Време зa читање: 2 минути Цените на суровата нафта ослабнаа оваа недела, бидејќи очекувањата за повисоки стапки за подолго време во САД се сметаа дека ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) е оптимист кога станува збор за растот на светската побарувачка за нафта годинава и во 2025 година, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 325 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и ...
сите 303 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 387 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер задолжен за евроинтеграции, Бесник Бислими изјави дека Косово цели кон членство во Обединетите нации, Европска Унија, Советот на Европа ...
сите 13 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ ПАЗАРИ ПОД ПРИТИСОК поради послабата побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: