ЦУК: Скопјанец на 112 пријавил дека во Драчево има поплавени дворови и подруми

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот ЦУК Скопје, известува дека преку Единствениот повикувачки број за итни случаи 112, денеска, е добиена пријава дека во село Буковиќ (општина Сарај) ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Изминатото деноноќие, во Радовиш е регистриран еден пожар на отворено. Пожарникари гаснеле шумски пожар во селото Коџалија, над гробиштата, од 18:30 часот до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Центарот за управување со кризи информира дека на Единствениот повикувачки број за итни случаи 112, покрај секојдневните 1500 до 2000 пријави кои ги добиваат, ...
| | веќе видена | слични

Радовишките пожарникари цела ноќ гаснеле шумски пожар во атарот на селото Коџалија, на планината Плачковица. Како што се појаснува, со пожарот е зафатена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 313 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 308 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Европската Унија нема целосен договор за укинување на казнените мерки на Косово, меѓутоа, како компромис, се очекува делумно и постепено отстранување на ...
сите 83 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Скопјанец на 112 пријавил дека во Драчево има поплавени дворови и подруми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: