Тетовец измамил жена од Косово за 732 евра

2 копии

Завчера во 17.15 часот во СВР Скопје, 63-годишната Ч.С. од Скопје пријавила дека околу 15.20 часот на подрачјето на Центар, едно лице со употреба на сила ѝ ...
| | веќе видена | слични

Ограбени две жени во Скопје, при разбојништвото едната паднала и се повредила Исто така во текот на вчерашниот ден, во 14.15 часот во СВР Скопје, 62-годишната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Потпишувањето на „стратешкото воено партнерство“ е еднострано и најдрско поништување на целиот пакет меѓународни одлуки, резолуции и ограничувања наметнати на ...
сите 189 | | | веќе видена

Над 500 луѓе починаа поради болести предизвикани од високите горештини за време на аџилакот на муслиманските верници во Мека. Како што пренесува Sky News, ...
сите 118 | | | веќе видена

Како новиот премиер Христијан Мицкоски ќе ја нарече земјава при давање заклетва е прашање кое ги заинтересира грчките медиуми. Aтина следи што ќе се случува. ...
сите 106 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 182 | | | веќе видена

Меѓу европските лидери продолжува играта на тронови, иако безмалку сите ја видоа Урсула фон Дер Лајен од Европската Народна партија со нов мандат на чело на ...
сите 124 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена

Најголемото хрватско знаме во светот пристигна и во Хамбург! Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ објави серија фотографии од атмосферата меѓу хрваскте навивачи во ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец измамил жена од Косово за 732 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: