СРБИТЕ ЗА ОВАА РАБОТА ДОБИВААТ 1.100 ЕВРА: Романците заработуваат 4.000 евра

Српските лекари-специјалисти земаат плата од 1.100 евра, а Романците за истата работа добиваат 4.000 евра. Претседателката на Сојузот на лекари и фармацевти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романија ги покачи најниските плати за 10 проценти. Романскиот премиер Марсел Чолаку најави зголемување во две транши – од 1 јуни и од 1 септември, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот производител на видео игри CipSoft ја објави култната игра „Tibia“ уште во 1997 година. Во моментов има околу 500.000 активни играчи во 77 играчки ...
| | веќе видена | слични

Општинските комунални претпријатија во Хрватска во моментов бараат десетици гробари. „Загреб холдинг“ и „Комуналац Самобор“ бараат на тендери најмногу ...
| | веќе видена | слични

Позната хрватска компанија во текот на изминатата година ги покачи платите на своите вработени за неверојатни 2.300 евра во просек! Станува збор за холдинг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 443 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРБИТЕ ЗА ОВАА РАБОТА ДОБИВААТ 1.100 ЕВРА: Романците заработуваат 4.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: