Митева: КОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ИЗРЕКЕТИРАНИ ПРЕКУ ПРАВОДУСТВОТО од СДСМ и ДУИ?

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на јавни обвинители нема законска можност да го разреши заменик претседателот и член на ова тело, Иџет Мемети, иако тој е второосомничен во случајот со ...
| | веќе видена | слични

Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет денеска на седница ги разгледа и усвои предлог измените и дополнување на Деловникот за работа со кои се исполнуваат дел од препораките, нотирани ...
| | веќе видена | слични

Иџет Мемети, членот на Советот на јавни обвинители кој во моментов е со мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители со врзани раце- не можат да го разрешат Иџет Мемети се дури нема правосилна судска одлука. Иако е второосомничен за примање поткуп ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет, на денешната седница, ги усвои дел од предлог измените за Деловникот за работа на кои укажа Оценската мисија на ЕУ. Предметите од сега ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители му препорача на својот колега и заменик-претседател, Иџет Мемети дека не би требало да учествува во работата на Советот и носењето ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на СЈОРМ, Душица Димитриеска, информираше дека Меџити ја известил пред почетокот дека нема да присуствува на денешната седница. ''Непосредно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: КОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ИЗРЕКЕТИРАНИ ПРЕКУ ПРАВОДУСТВОТО од СДСМ и ДУИ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: