Мицкоски: Добрососедските односи се двонасочна улица, ќе водиме принципиелна политика со аргументи и факти


Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на СДСМ Миле Талески во емисијата „Анализа„ на телевизија 24 нагласи дека на повидок е изборна измама којашто ВМРО-ДПМНЕ ја направи спрема ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска имале средба со амбасадорот и шеф на Мисијата ...
| | веќе видена | слични

„Ова е нова реалност на ВМРО-ДПМНЕ, со која покажуваат дека го промениле ставот со кој што излегоа на избори пред граѓаните, и не само што е нова реалност ...
| | веќе видена | слични

„Реагиравме од СДСМ и нашата потпретседателка излезе со конкретна претставка со тоа дека беше прекршен Уставот на државата, затоа што официјален јазик во ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ во втора фаза, денеска и утре ќе има и одлуки за вториот и третиот ешалон- заменик министерските и директорските места, а ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за спроведувањето и резултатите на последните претседателски и парламентарни избори во Македонија, како и за понатамошните чекори за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 292 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 28 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Добрососедските односи се двонасочна улица, ќе водиме принципиелна политика со аргументи и факти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: