Шпаркасе Банка – силен партнер на македонската економија и конкурентен двигател на домашниот пазар


Шпаркасе Банка го прошири менаџерскиот тим со двајца нови членови на Управниот одбор. Покрај Санел Кустурица како претседател на Управниот одбор и Нина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Уште една успешна година со обезбедена силна кредитна поддршка за бизнисот и населението, со одржливо и одговорно делување, и со раст ...
| | веќе видена | слични

Има сериозни причини зошто голем дел од работната сила во земјава посекува да работи за моќни и големи компании, и тоа главно поседувани од домашни ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични

Во Третиот пензиски столб каде што се четири доброволни пензиски друштва, заклучно со 30 април имало 32.132 члена, покажуваат податоците од последниот месечен ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на оваа година, зетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан го официјализираше купувањето на пет деловни паркови во Белград, кои вклучуваат 11 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триглав пензиско друштво АД ја започнува својата приказна во 2019 година како најмлад член на Групација Триглав и во системот со мисија да се позиционира како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 460 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 108 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна дека очекува, што се однесува до европската политика, поповолна ситуација за Србија во Европскиот ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Банка – силен партнер на македонската економија и конкурентен двигател на домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: