Потврден притворот за Палчо


Јавното обвинителство извести дека истрагата против дел од осомничените е во завршна фаза и дека до нив е доставено известување за завршена истрага. Со оглед ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велешанецот Боре Видевски го променил првичниот исказ и сега негира дека е виновен за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на јавни обвинители нема законска можност да го разреши заменик претседателот и член на ова тело, Иџет Мемети, иако тој е второосомничен во случајот со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Врховниот суд денеска ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Видевски, во ...
| | веќе видена | слични

„Врховниот суд, ја известува јавноста дека по одржаната јавна седница на ден 29 мај 2024 година по повод жалбата од обвинетиот Б.В. во предметот познат во ...
| | веќе видена | слични

Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според ...
| | веќе видена | слични

Иџет Мемети, членот на Советот на јавни обвинители кој во моментов е со мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание ...
| | веќе видена | слични

Велешанецот Боре Видевски тврди дека е невин за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, иако првично кога беше приведен заедно со другите осомничени ...
| | веќе видена | слични

Пресврт има во случајот со убиствата на Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес. Велешанецот Боре Видевски негира вина дека бил инволвиран во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Мирајна Најчевска деновиве најави анализа на предлозите на новиот мандатар за министерски позиции од редовите на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
сите 289 | | | веќе видена

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 210 | | | веќе видена

Повторно се огласи адвокатот Јанаки Митровски за случајот во Кратово, каде жена ги уби сопругот и свекорот, но по семејно насилство. „Последниот маритицид во ...
сите 80 | | | веќе видена

Сепак, истакна дека во овој момент тоа не е реално да се очекува.„За Унгарија да го повлече признавањето на таканаречено Косово, според моето мислење, треба ...
сите 75 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун му подари руска лимузина „Аурус“, сет за чај и адмиралска кама, јави руската државна ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврден притворот за Палчо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: