Над 600 илјади Бугари ниту работат, ниту студираат и не се пензионери?

Виена со години е на врвот на меѓународните конгресни престолнини, а според најновото рангирање на Меѓународната асоцијација за конгреси и конвенции (ИЦЦА) за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Земајќи ги предвид одредбите од членот 63 од статутот на судот, и во строга примена на своите обврски како држава-членка на Конвенцијата за спречување и ...
сите 14 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 201 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 600 илјади Бугари ниту работат, ниту студираат и не се пензионери?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: