Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење


Европскaта централна банка (ЕЦБ)на последниот априлски состанок одлучи да ги задржа клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Профитот на американскиот банкарски сектор се зголеми за 79,5 отсто на 64,2 милијарди долари во првиот квартал од 2024 година, најмногу благодарение на тоа што ...
| | веќе видена | слични

Србија должи повеќе од 36 милијарди евра – вака беше јавниот долг на крајот на март годинава, кога беше објавен последниот извештај. За различни проекти се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Ваков долг не сме виделе уште од Наполеонските војни. Се приближуваме до 100% од глобалниот БДП. Долгот од 315 трилиони долари е запрепастувачки да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: