Извозот на стоки во еврозоната падна најостро од пандемијата во 2020 година

Извозот на стоки од еврозоната падна во март најмногу од летото на пандемијата 2020 година, а увозот, исто така, нагло се намали, покажаа податоците на ...
| | веќе видена | слични

Русија може да се справи со евентуалната забрана на Европската унија за увоз на течен природен гас (LNG), но тоа ќе ги зголеми цените за европските потрошувачи ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 90 отсто од вкупната стоковна размена на земјава во 2022 година е реализирана од претпријатијата вклучени во двата протока на стоки, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 200.000 луѓе добиле германско државјанство лани, oбјави Сојузниот завод за статистика. Тоа е зголемување за 31.000 во однос на 2022 година, односно 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија доживеа уште едно големо зголемување на бројот на лица кои добиле германско државјанство минатата година, откако голем број имигранти од Сирија ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 90% од вкупната стоковна размена на земјава во 2022 година е реализирана од компании кои истовремено увезуваат и извезуваат, покажуваат дефинитивните ...
| | веќе видена | слични

Турција ја престигна Германија и стана најголемиот европски производител на енергија на јаглен во првите четири месеци од 2024 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за природен гас во ЕУ е намалена и во 2023 година, се лизна на најниско ниво во последните 15 години, а Хрватска е сместена во мала група земји ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извозот на стоки во еврозоната падна најостро од пандемијата во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: