Секој петти стан во Србија е празен?


Бидејќи цените на становите се на ниво кое во моментов е недостапно за многумина, се повеќе семејства, односно помлади брачни парови, се одлучуваат за побрзо, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Владо Мисајловски ќе биде новиот министер за Одбрана. На оваа позиција доаѓа од пратеничкото место во Собранието, но и од потпретседателското место во ...
сите 297 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 68 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

Обединетите нации денеска ја поздравија израелската најава за „тактичка пауза“ во борбите на одредени патишта во Газа и се надеваат дека тоа ќе ги поттикне ...
сите 284 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкоски, денеска во обраќањето по повод 34 години од формирањето на партијата, истакна дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на ...
сите 305 | | | веќе видена

Шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ на синоќешната неформална средба во Брисел не успеаја да постигнат договор околу изборот на највисоките ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секој петти стан во Србија е празен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: