Мбапе нема да игра за Франција на ОИ

Килијан Мбапе се уште упорно одбива да го признае она што го најавува цела спортска јавност, па за официјална потврда на неговиот трансфер во Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Килијан Мбапе станува слободен агент на 30 јуни. Светските медиуми веќе подолго време пишуваат за неговото доаѓање во Реал Мадрид, каде треба да стане еден од ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид сезонава го освои трофејот во Суперкупот во Шпанија, шампионската титула во Ла Лига, а на 1 јуни ќе има шанса по 15-ти пат да стане европски првак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 171 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мбапе нема да игра за Франција на ОИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: