ЕВЕ КАКОВ КОМЕНТАР ИМАШЕ БЕЌАРОВСКИ НА ИЗЈАВАТА НА ИЉАЗИ: „Другарице и другови, напали ме ови информбировци, као да је 1948“

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже ...
| | веќе видена | слични

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Илир Демири, денеска на прес-конференција рече дека не гледа причина да ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Илир Демири, и денес повтори дека не планира да ја разреши организациската директорка на Клиниката за Токсикологија, Бесија Иљази, по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зошто да ја разрешам, кажа министерот за здравство, Илир Демири на новинарско прашање зошто не е разрешена организациската директорка на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Министерството за здравство во техничката влада Илир Демири вели дека не ја разрешил организационата директорка на Клиниката за токсикологија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Илир Демири откако доби новинарско прашање зошто не ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Илир Демири, изјави дека нема намера да ја разреши директорката на Клиниката за Токсикологија, Бесија Иљази, и покрај скандалите од ...
| | веќе видена | слични

Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската ...
| | веќе видена | слични

Каде бевте со години да прашувате за разни други теми, сте се фатиле за Бесија Иљази, рече денеска на прес-конференција министерот за здравство Илир Демири за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете ми да Ве информирам дека го потпишав указот за прогласување на Законот за изменување и дополнување на Законот за организација и работа на органите на ...
сите 346 | | | веќе видена

Британскиот телевизиски канал Sky News, повикувајќи се на извор од вооружените сили на Украина, наведува дека е погоден рускиот команден центар кај Белгород. ...
сите 300 | | | веќе видена

Неготинец е лишен од слобода бидејќи не почитувал судска забрана и им се заканувал на мајка си и братот, информираа денеска од СВР Велес. - Синоќа во 20 ...
сите 186 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 22 | | | веќе видена

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
сите 80 | | | веќе видена

Кралската морнарица на Британија соопшти дека брод се запалил откако бил погоден со проектил во Аденскиот залив. Агенцијата за поморски трговски операции на ...
сите 187 | | | веќе видена

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли ...
сите 21 | | | веќе видена

Во нашата земја во посета е Роџер Хартман како говорник на втората Конференција за управување со ризици организирана од Хајделберг факултетот во Скопје, во ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВЕ КАКОВ КОМЕНТАР ИМАШЕ БЕЌАРОВСКИ НА ИЗЈАВАТА НА ИЉАЗИ: „Другарице и другови, напали ме ови информбировци, као да је 1948“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: