ПОВЕЌЕ НИКОЈ НЕ СЕ СРАМИ ДА КУПУВА РАБОТИ ОД ВТОРА РАКА: „Second hand“ облеката се продава како алва

Постојат неколку податоци кои покажуваат дека продажбата на половна облека значително се зголемува насекаде низ светот. Станува збор за податоците на ...
| | веќе видена | слични

Цените на храната во Грција се различни и зависат од место до место. Сепак, како што забележуваат првите македонски туристи кај нашиот јужен сосед, цените на ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија за е-трговија Amazon fresh објави дека ги намалува цените на илјадници прехранбени производи со цел да привлече клиенти. Имено, ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата продолжува да биде еден од најголемите економски предизвици со кои се соочува Македонија. Според последните податоци, инфлацијата мерена преку ...
| | веќе видена | слични

Перидов сите заминуваат во Грција, кој на одмор кој на викенд, а една од најголемите полемики секоја година се цените на производите, на овојшето и зеленчукот. ...
| | веќе видена | слични

Во минатите години, бугарските градови кои се наоѓаат во близина на границата со Македонија го живееја своето златно време. Тие беа популарни дестинации за ...
| | веќе видена | слични

На Кванташкиот пазар во Скопје, цените на основните земјоделски производи остануваат стабилни и пристапни за сите слоеви на населението. Сепак, кога овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ НИКОЈ НЕ СЕ СРАМИ ДА КУПУВА РАБОТИ ОД ВТОРА РАКА: „Second hand“ облеката се продава како алва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: