Покетино го напушта Челзи

Од Англија пристигнуваат вести дека аргентинскиот тренер Маурисио Покетино ќе го напушти Челзи. „Сините“ сезоната во Премиер лигата ја завршија на шестото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ко-сопственикот на клубот Џим Ретклиф и неговите соработници започнаа со анализа на сезоната што ќе ги разгледа сите аспекти на работењето на клубот. Ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челси се одлучи да се раздели со менаџерот Маурисио Покетино, потег кој беше изненадување за добар дел од јавноста затоа што „сините“ почнаа да играат квалитет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иднината на тренерот Ерик тен Хаг во Манчестер јунајтед останува неизвесна. Според „ESPN“, одлуката за иднината на Холанѓанецот ќе потрае некое време. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тимот на Челси како што стојат работите ги договорил сите детали со италијанскиот тренер Енцо Мареска кој ќе стави потпис на соработка од пет години. Новинарот ...
| | веќе видена | слични

Го имаме и петтиот тренер во ерата на Тед Боли – овојпат на „Стемфорд Бриџ“ доаѓа поранешниот помошник на Пеп Гвардиола – Енцо Мареска. Италијанскиот стратег ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покетино го напушта Челзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: