Во пресрет на летната туристичка сезона средба со туристички агенции во РЦГ Југ

Во пресрет на летната туристичка сезона денеска во Регионалниот центар за гранични работи Југ се одржа средба со претставници на туристички агенции што ...
| | веќе видена | слични

Со почетокот на летниот период, граничните премини често се соочуваат со значителни гужви поради зголемениот број патници. За да избегнете долги чекања и ...
| | веќе видена | слични

На ГП Табановце пак главно се чекаше за влез во земјава, која за српските туристи е транзит држава до Грција.Според МВР, во периодот од 10 часот завчера до 10 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Евидентна е фреквенцијата на возила на граничните премини Богородица и Табановце. Утрово и на снимките од видео-камерите на Јавното претпријатие за државни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Улиците во главниот град се речиси празни. Топлото време и продолжениот викенд ги натераа скопјани да ги напуштат своите домови, да прошетаат надвор од градот ...
| | веќе видена | слични

Ова е дел од речиси сите честитки кои пристигнаа денеска од дел од политичарите… Сепак имаше и такви фукнционери кои немаа потреба да го честитаат празникот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пресрет на летната туристичка сезона средба со туристички агенции во РЦГ Југ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: