Почнува процесот за прегласување на седум избирачки места


23 копии

Управниот суд соопшти дека е оформен предмет за тужбата што синоќа ја поднесе Коалицијата „Европски фронт“ на решението на Државната изборна комисија (ДИК) за ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд треба да одлучи во рок од 48 часа по приемот на тужбата.ДИК вчера на седница не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овластениот претставник на Европски фронт, адвокат Ана Жаревска од канцеларијата на адвокат Мефаил Арслани, истакна дека приговорот се однесува на повреди на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 235 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 178 | | | веќе видена

Неговата изјава уследи по потпишувањето на договорот за одбрана помеѓу Северна Кореја и Русија. Во Јужна Кореја во сила е забрана за продавање на во области ...
сите 162 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 135 | | | веќе видена

ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕНОВИВЕ ВО ПАРИСКИ „ЛЕ МОНД“ Угледниот француски весник „Ле монд“ ја опишува професорката на Катедрата по македонски јазик, цивилизација и култура ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува процесот за прегласување на седум избирачки места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: