Кои се Георгиев и Мемети, осомничени за кривично дело примање награда за противзаконито влијание?


Георгиев од врховен судија кој дели правда, сега осомничен за кривично дело примање награда за противзаконито влијание. Фатен на дело со бележани пари. Веќе е ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Советот на јавни обвинители сметаат дека нивниот колега Иџет Мемети, осомничен за примање мито, не треба да учествува во работата и носењето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Поранешниот правобранител Иџет Мемети, кој во моментов е под мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание, денеска не се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според ...
| | веќе видена | слични

Членот Кети Петкова образложи дека Законот за Совет на јавни обвинители не предвидува можност отстранување од работното место додека трае кривичната ...
| | веќе видена | слични

Денеска непосредно пред седницата на Советот на јавни обвинители, бев теленфонски известена од членот дека нема да биде присутен на седницата и во разговорот ...
| | веќе видена | слични

Во овој случај првоосомничен е врховниот судија Наќе Георгиев, кој доби затворски притвор, додека на Мемети му се одземени пасошот и личната карта како мерка ...
| | веќе видена | слични

Само два отсто од граѓаните имаат доверба во органите на правосудството, покажа најновата анкета на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) што беше ...
| | веќе видена | слични

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
| | веќе видена | слични

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје нa oбвинителoт Иџет Mемети, кој е член на Советот на јавни обвинители, му изрече мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 162 | | | веќе видена

Српските медиуми по најавата дека Иван Стоиљковиќ во новата влада ќе биде вицепремиер и министер за односи со заедниците пишуваат дека тоа ќе придонесе за ...
сите 51 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 148 | | | веќе видена

Рекордни температури се измерени вчера во Македонија. Согласно синоптичарите, максималната температура се искачила на 41 степен во Демир Капија, каде било и ...
сите 313 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се Георгиев и Мемети, осомничени за кривично дело примање награда за противзаконито влијание?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: