Лефков: Доаѓа време на одговорност, Георгиев и Мемети, КАДРИТЕ НА СДСМ И ДУИ СЕ ДЕЛ ОД ПРАВОСУДЕН ОКТОПОД


Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Советот на јавни обвинители сметаат дека нивниот колега Иџет Мемети, осомничен за примање мито, не треба да учествува во работата и носењето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Поранешниот правобранител Иџет Мемети, кој во моментов е под мерки за претпазливост под сомнение за примање награда за противзаконито влијание, денеска не се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот на Јавни обвинители денеска дискутираше за постапката против членот Иџет Мемети кој е осомничен за примање награда за противзаконито влијание. Според ...
| | веќе видена | слични

Членот Кети Петкова образложи дека Законот за Совет на јавни обвинители не предвидува можност отстранување од работното место додека трае кривичната ...
| | веќе видена | слични

Денеска непосредно пред седницата на Советот на јавни обвинители, бев теленфонски известена од членот дека нема да биде присутен на седницата и во разговорот ...
| | веќе видена | слични

Во овој случај првоосомничен е врховниот судија Наќе Георгиев, кој доби затворски притвор, додека на Мемети му се одземени пасошот и личната карта како мерка ...
| | веќе видена | слични

Само два отсто од граѓаните имаат доверба во органите на правосудството, покажа најновата анкета на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) што беше ...
| | веќе видена | слични

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
| | веќе видена | слични

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје нa oбвинителoт Иџет Mемети, кој е член на Советот на јавни обвинители, му изрече мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 235 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 178 | | | веќе видена

Неговата изјава уследи по потпишувањето на договорот за одбрана помеѓу Северна Кореја и Русија. Во Јужна Кореја во сила е забрана за продавање на во области ...
сите 162 | | | веќе видена

ЗАБЕЛЕЖАНО ДЕНОВИВЕ ВО ПАРИСКИ „ЛЕ МОНД“ Угледниот француски весник „Ле монд“ ја опишува професорката на Катедрата по македонски јазик, цивилизација и култура ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Доаѓа време на одговорност, Георгиев и Мемети, КАДРИТЕ НА СДСМ И ДУИ СЕ ДЕЛ ОД ПРАВОСУДЕН ОКТОПОД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: