Илјада евра за да се закрпи месецот

2 копии

„Колку заработуваат пратениците? - често ги прашуваат луѓето кои седат во канцеларија и работат од девет до пет на компјутер. За разлика од нив - пратениците ...
| | веќе видена | слични

Илјада евра дневно е приходот на Претседателот на Европската комисија! Во една од европските земји, парламентарците заработуваат 9 пати повеќе од државната ...
| | веќе видена | слични

За една година трошоците за живот се повисоки за 200 евра. Ова може да се забележи од износот на синдикалната минимална кошничка која ја објавува Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати пресмета дека за едно четиричлено семејство за минимум услови за нормално живеење, потребни се околу 1.000 евра, и тоа под услов ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните на земјите од Европската унија од 6 до 9 јули излегуваат на гласање за да изберат претставници во Европскиот парламент, но според изборните правила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 261 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на новата влада, Христијан Мицкоски, пред почетокот на седницата на Генералното собрание на Заедницата на ...
сите 22 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 179 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјада евра за да се закрпи месецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: