Во исчекување на новата влада фискалните апарати се „разболеа“, фрчат парагон блокчиња


Скопски ресторани, кафулиња, дуќани, пекарници, ќебапчилници во последно време не издаваат фискални сметки, се жалат граѓаните. Дел од нив, кои во последно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија има големи даночни ослободувања и ниски даночни стапки, но не е даночен рај, вели даночниот експерт Павле Гацов. Во поткастот „Каде се парите?“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во исчекување на новата влада фискалните апарати се „разболеа“, фрчат парагон блокчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: