ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ


2 копии

Гардијан, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го спречат гонењето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка агенција Мосад, Јоси Коен и се заканувал и ја заплашувал главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данскиот парламент денеска го отфрли предлог-законот за признавање на палестинска држава, јавија британските медиуми. Ирска, Шпанија и Норвешка денеска ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум за решение со две држави и за признавање на палестинска држава. Но, оваа држава мора да биде одржлива. И затоа мислам дека најдобар би бил координиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данскиот парламент денеска го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава, поддржувајќи го ставот на владата дека не се создадени потребните услови ...
| | веќе видена | слични

Израел, кој се најде се поизолиран по повеќе од седум месеци конфликт со палестинските милитанти на Хамас, кој владее со Газа, бурно реагираше на европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 970 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 269 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: