ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ


2 копии

Гардијан, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го спречат гонењето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел изјави дека го поддржува признавањето на независна Палестина, пишува „Еуроус“ . Ваквата изјава на Мишел следи по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка агенција Мосад, Јоси Коен и се заканувал и ја заплашувал главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Данскиот парламент денеска го отфрли предлог-законот за признавање на палестинска држава, јавија британските медиуми. Ирска, Шпанија и Норвешка денеска ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум за решение со две држави и за признавање на палестинска држава. Но, оваа држава мора да биде одржлива. И затоа мислам дека најдобар би бил координиран ...
| | веќе видена | слични

Данскиот парламент денеска го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава, поддржувајќи го ставот на владата дека не се создадени потребните услови ...
| | веќе видена | слични

Шпанија, Ирска и Норвешка iја признаа Палестинската држава, како што велат, во обид да се пренасочи вниманието на напорите за изнаоѓање политичко решение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во ...
сите 283 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: