ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ


2 копии

Гардијан, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го спречат гонењето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел изјави дека го поддржува признавањето на независна Палестина, пишува „Еуроус“ . Ваквата изјава на Мишел следи по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка агенција Мосад, Јоси Коен и се заканувал и ја заплашувал главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Данскиот парламент денеска го отфрли предлог-законот за признавање на палестинска држава, јавија британските медиуми. Ирска, Шпанија и Норвешка денеска ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум за решение со две држави и за признавање на палестинска држава. Но, оваа држава мора да биде одржлива. И затоа мислам дека најдобар би бил координиран ...
| | веќе видена | слични

Данскиот парламент денеска го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава, поддржувајќи го ставот на владата дека не се создадени потребните услови ...
| | веќе видена | слични

Шпанија, Ирска и Норвешка iја признаа Палестинската држава, како што велат, во обид да се пренасочи вниманието на напорите за изнаоѓање политичко решение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 421 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШАМАР ЗА ИЗРАЕЛ - Борел порача: Ако има налог ЧЛЕНКИТЕ ЌЕ МОРА ДА ГО УАПСАТ НЕТАНЈАХУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: