НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА СЛОВАЧКА: Тој е свесен и комуникативен

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Врз основа на резултатите од прегледот, на денешната седница на советот е потврдено постепеното подобрување на здравствената состојба на премиерот, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Словачкиот премиер Роберт Фицо би можел да биде целосно здрав до крајот на годината, oткако месецов во него пукаше словачки писател на возраст од 71 година и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Лекарскиот тим што се грижи за словачкиот премиер Роберт Фицо по минатонеделниот атентат денеска потврди дека неговата состојба е субјективно подобрена, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фицо се лекува во болницата „Рузвелт“ во Банска Бистрица. Тој беше застрелан минатата среда од 71-годишниот писател Јурај Цинтула, кој веднаш беше приведен од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо по минатонеделниот атентат е стабилна со благо подобрување, соопштија денеска од болницата каде што е сместен ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот за обидот на атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо тврди дека не сакал да го убие премиерот, туку дека сакал само да го повреди, затоа што не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владо Мисајловски ќе биде новиот министер за Одбрана. На оваа позиција доаѓа од пратеничкото место во Собранието, но и од потпретседателското место во ...
сите 219 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на влада, Христијан Мицкоски, денеска во обраќањето по повод 34 години од формирањето на партијата, истакна дека ...
сите 182 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 63 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Дивизијата 162 се бори во Рафа повеќе од 40 дена, откако најпрво ја презеде контролата врз источната периферија и граничниот премин кон Египет на почетокот на ...
сите 353 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев вели дека новиот премиер, Христијан Мицкоски не треба да згреши со Договорот од Преспа, затоа што со тоа ќе ја уништи европската ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА СЛОВАЧКА: Тој е свесен и комуникативен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: