Д-р Адижес со моќни пораки до македонските компании

2 копии
3 копии

Високата заштита на податоците, подигнување на ИТ безбедноста и употреба на нови иновативни алатки, кои се базираат на вештачка интелигенција, остануваат врвен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Детали вторник, 28 мај 2024 Бреинстер веќе втора година се вбројува во топ-500 најуспешни компании во земјава врз основа на вкупната нето-добивка, овојпат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Време зa читање: 4 минути Salience Consulting најави проширување на консултантскиот тим во Скопје и преселување во поголема канцеларија во центарот на главниот ...
| | веќе видена | слични

Изборот на идна професија за еден млад човек кој се одлучува каде да го продолжи следното или високото образование како никогаш досега е многу неизвесна, ...
| | веќе видена | слични

ИнфоМед претставува брза, едноставна и бесплатна онлајн алатка која работи како агрегатор на информации од јавен карактер поврзани со медицината. Креирана е со ...
| | веќе видена | слични

Младите по завршувањето на основното, но и средното образование се наоѓаат на една животна пресвртница кога треба да изберат каде ќе го продолжат своето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 218 | | | веќе видена

Петнаесет пожари на отворено евидентирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатите 24 часа. Како што се наведува во денешното соопштение, од нив ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Адижес со моќни пораки до македонските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: