Синдикалната минимална кошница за месец мај изнесува 60.090 денари

2 копии
2 копии

„Колку заработуваат пратениците? - често ги прашуваат луѓето кои седат во канцеларија и работат од девет до пет на компјутер. За разлика од нив - пратениците ...
| | веќе видена | слични

Илјада евра дневно е приходот на Претседателот на Европската комисија! Во една од европските земји, парламентарците заработуваат 9 пати повеќе од државната ...
| | веќе видена | слични

За една година трошоците за живот се повисоки за 200 евра. Ова може да се забележи од износот на синдикалната минимална кошничка која ја објавува Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати пресмета дека за едно четиричлено семејство за минимум услови за нормално живеење, потребни се околу 1.000 евра, и тоа под услов ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните на земјите од Европската унија од 6 до 9 јули излегуваат на гласање за да изберат претставници во Европскиот парламент, но според изборните правила ...
| | веќе видена | слични

Латвија, Ирска и Италија се на врвот на листата на земји со многу високи просечни приноси за изнајмување во Европа, покажуваат податоците од Глобалниот водич ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 347 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 186 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена

Меѓу европските лидери продолжува играта на тронови, иако безмалку сите ја видоа Урсула фон Дер Лајен од Европската Народна партија со нов мандат на чело на ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикалната минимална кошница за месец мај изнесува 60.090 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: