ЕУ најмногу увезува мед од Кина, а го извезува во Британија

3 копии
2 копии

Примената на смртната казна достигна највисоко ниво во светот од 2015 година, објави организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“. Најмалку 1.153 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За случајот со масовните мејлови со предизборен материјал што Грците кои живеат во странство, без нивна согласност, ги добиле од европратеничката на Нова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германија забележа уште едно големо зголемување на бројот на луѓе кои добија државјанство минатата година, бидејќи голем број луѓе од Сирија помогнаа ...
| | веќе видена | слични

Од земјите од Западен Балкан граѓаните од Албанија и Косово се на врвот на листата на баратели за азил во земји од Европската унија, за првите три месеци од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Албанија и Косово ја предводат листата на кандидати од Западен Балкан за азил во земјите на Европската унија, во првите три месеци од годинава. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 171 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ најмногу увезува мед од Кина, а го извезува во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: